Title Image
Hakkımızda

2004 yılında Diyarbakır merkezde alüminyum doğrama atölyesi olarak kurulan STS alüminyum, Diyarbakır OSB sinde 20000 m2 alan üzrerinde 12000 m2 kapalı alana kurulu Aluminyum ekstrüzyon profilleri, alüminyum elostatik toz boya tesisi, eloksal tesisleri ve bünyesinde bulunan mekanik işlem bölümde; kesme, presleme, delme, bükme, kaynak, çapak alma ve CNS işlemleri yapılmaktadır.

STS Ar-Ge çalışlarıyla yenilikçi, teknolojik ve kalite odaklı mimarı çözümleri STS markası altında sunmaktadır.

Ektrüzyon kalıplarımız deneyimli ve profesyonel çizim programcılarımız tarafından tasarlanan ve en son teknoloji kullanılarak imal edilen kalıplarımız, yüksek yüzey kalitesi, hassas ölçü teloransları , yüksek perpormans  ve optimum imalat ömrü düşünülerek yapılır

Üretim tesisimiz yıllık 7000 Ton /Yıl kapasite ile 2200 us tonluk 7 inç ekstrüzyon pres hattına sahiptir. Yılların kazandırdığı deneyim ve gelişen teknolojilerimizle zorlu kesitlere dahi yüksek yüzey kalitesini sürekli olarak sağlamaktayız. Mimari sistem profilleri, Kapı ve pencere sistemleri, sürme seri profilleri, giydirme cephe profilleri, mobilya profilleri, duşa kabin profilleri, cam balkon profilleri, perde profilleri, küpeşte profilleri, endüstriyel ve sanayi profilleri alanlarında üretim yapmaktayız, ayrıca müşterilerimizin talepleri doğrultusunda   alüminyum profil üretimi gerçekleştirmekteyiz.

Elostatik toz boya statik elektrikle yüklenip boyanacak profillere sistemli tabancalar ile uygulanmaktadır. Profillerdeki toz boya yapışma kalitesini artırmak için kimyasal ön yüzey aşındırma ve matlaştırsa bonyoları yapılıp boya işlemi gerçekleştirilmektedir. 8 metreye kadar olan boy profiller istenilen ral renginde ve parlaklıklarda UV ışınlarına , krozyona karşı dayanımlı ve işlenebilme özelliğine sahip olup Qualicoat kalite standarlarında göre boya işlemi yapılır

Üretimini yapmış olduğumuz alüminyum profillerin yüzeyinin yalıtılmış elektrik verilen  bir kaplama işlemidir, Yüzey kalite ve görünümünü krozyona karşı koruyan ve bununla beraber renk çeşitliligi için eloksal işleme tabi tutulur. Bronz ,sarı ,inoks gibi renk tonları mat , parlak ,plisajl ,satineli  olarak maksimum 7 metreye kadar eloksal yapılmaktadır.

Deneyimli ve  teknik konularda günün koşullarına göre üst düzey geliştirmiş ekimizle  hassas kesim, CNS işlem merkezleri, eksantrik presler, delik delme, ve yapılara göre cephe giydirme, kapı, pencere imalatları yüksek hassasiyet kaliteli hizmet verilmektedir.

Başlıca Ürünler
  • Muhtelif Sanayi Profilleri
  • Standart Profiller
  • Yalıtımlı – Yalıtımsız Doğrama
  • Sürme
  • Yalıtımlı – Yalıtımsız Sürgülü Doğrama Profilleri
  • Endüstriyel Profiller
  • Giydirme Cephe Sistemleri
  • Yuvarlak ve Kare Çubuklar